Producenci

Kategorie

Bestsellery

Promocje

Nowości

Dostawcy

Informacja

Lista produktów producenta: Bioserie TOYS

Wszystkie zabawki firmy Bioserie TOYS wykonywane są w 100% z roślin... tak, tak, ten niesamowity w 100% "zielony" materiał z którego są produkowane, charakteryzuje się najwyższym bezpieczeństwem i antyalergicznością.

Produkty Bioserie są w 100% naturalne i w 100% ECO.

WPQB-min.png  WPQGB-min.png 

Bioserie TOYS to nie są plastikowe zabawki jakie znaliśmy dotychczas!


Najbezpieczniejsze zabawki jakie Maluszek będzie kiedykolwiek mieć i jeden problem mniej do zmartwień dla rodziców, gdy Szkrab włoży je do ust!


Produkty Bioserie są w 100% naturalne i w 100% ECO.


Przy ich produkcji nie użyto ani grama ropy naftowej - jak to mam miejsce  w przypadku tradycyjnych zabawek plastikowych!


Zabawki Bioserie wykonane zostały z cukrów roślinnych i nie zawierają ani 1 grama ropy naftowej czyli substancji z której wykonuje się wszystkie pozostałe plastikowe zabawki dla dzieci. Od klocków poczynając a na lalkach czy autkach kończąc.

ZIELONA GWARANCJA Bioserie TOYS

Ponieważ zabawki Bioserie wykonane są z roślin, a nie ropy naftowej; przyczyniają się znacząco do zmniejszania emisji gazów cieplarnianych do atmosfery w trakcie produkcji w porównaniu do tradycyjnych tworzyw sztucznych.


Surowce do produkcji pochodzą z corocznie odnawialnych roślin, a nie ropy naftowej. 


Zasoby roślin stosowanych przy produkcji surowców odnawiane są co roku.


Bioserie wykorzystuje specjalną mieszankę modyfikowanego PLA (kwas mlekowy), który nie zawiera żadnych dodatków petrochemicznych dzięki czemu są całkowicie bezpieczne przez Najmłodszych Użytkowników czyli Niemowlęta..


Modyfikatory PLA zapewniają, że produkty Bioserie nie są łamliwe a zarazem są odporne na ciepło.


Badania i rozwój w dziedzinie technologii BIOPLASTIK, z którego wykonywane są produkty Bioserie, zapewnia najlepszą możliwą jakość produktu oraz wykończenie.


Bioserie jest pierwszą marką zabawek na Świecie, która otrzymała certyfikat USDA na produkty [zabawki dla dzieci] wykonany w 100% z roślin  Zabawki Bioserie wykonane zostały z cukrów roślinnych i nie zawierają ani 1 grama ropy naftowej czyli substancji z której wykonuje się wszystkie pozostałe plastikowe zabawki dla dzieci. Od klocków poczynając a na lalkach czy autkach kończąc.


Firma Bioserie www.bioserie.com posiada siedzibę główną w Hong Kongu.

Centrala generalna na Europę jest lokowana w europejskiej części Turcji w Stambule.

Fabryka realizująca produkcję posiada najnowocześniejszą linię technologiczną i mieści się blisko głównej siedziby firmy.

Na chwilę obecną jest to jedna z nielicznych w całych Chinach fabryk posiadających certyfikat ISO, a co najważniejsze, jest to fabryka, która wdrożyła system odpowiedzialności społecznej zgodnie z wysokimi standardami, SA 8000: 2008.


OPATENTOWANA technologia produkcji BIO PLASTIKU

W związku z otrzymaną certyfikacją USDA potwierdzającą, iż zabawki BioSerie są wytworzane w 100% z biomasy, cały cykl produkcyjny oparty jest na używaniu wyłącznie surowców [biopolimerów] pochodzenia organicznego w 100%.

Głównym surowcem do wyrobu ekologicznych, nietoksycznych plastików pochodzenia roślinnego, są biopolimery o nazwie zastrzeżonej patentem ingeo - bezpieczny plastik roślinny z NatureWorks LLC. Badania przeprowadzone przez niezależne instytuty badawcze potwierdziły, znaczne zmniejszenie emisji CO2 w całym cyklu produkcyjnym. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu produkcja oparta na biopolimerach ingeo - bezpieczny plastik roślinny wytwarza około 80% mniej gazów cieplarnianych i wykorzystuje około 60% mniej energii nieodnawialnej (NREU) niż produkcja oparta na tradycyjnych polimerach pozyskiwanych z frakcji ropy naftowej takich jak np. polistyren.

ingeo - bezpieczny plastik roślinny jest pierwszym produktem tego typu, za co otrzymał on certyfikat Cradle to Cradle Certified Silver od holenderskiego instytutu badawczo-rozwojowego Cradle Products Innovation Institute


. 

Do barwienia produktów marki BioSerie stosowane są wyłącznie barwniki oparte na surowcach, które spełniają rygorystyczne normy i podlegają kompostowaniu, tj: standardy EN 13432 (Unia Europejska), ASTM D6400 (USA), BPS GREENPLA (Japonia) i DIN CERTCO (Niemcy).


Więcej
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów