Producenci

Kategorie

Bestsellery

Nowości

Dostawcy

Informacja

Lista produktów producenta: millaminis

Millaminis to całkowicie nowatorskie czeskie kreatywne zestawy konstrukcyjno-twórcze dla dzieci wykonane ze 100% bezpiecznych dla dzieci materiałów.

Wszystkie produkty Milaminis produkowane są na terenie EUROPY.

Jako jedne z niewielu zabawek na rynku europejskim posiadają certyfikację SAFE TOYS.

WPQB-min.png

Millaminis to całkowicie nowatorskie czeskie kreatywne zestawy konstrukcyjno-twórcze dla dzieci.


Idea powstania tych zabawek narodził się w głowie Haba Milos, twórcy Millaminis, wiele lat temu.


Bazując na wieloletnim doświadczeniu w światowej branży zabawkarskiej starał się znaleźć produkt, który na rynku jest nadal nieobecny.


Produkt musiał spełniać cztery podstawowe kryteria:


  • 1. przeznaczony dla najmłodszych dzieci

  • 2. dostępny w zestawach tematycznych

  • 3. oferować ciekawą koncepcje zabawy

  • 4. rozwijać się razem z dzieckiem

Każdy zestawy zostały tak zaprojektowane, aby mógł być łączony z innym zestawem lub zestawami millaminis, niezależnie od serii, zaś sam w sobie stanowi kompletny zwarty logicznie zestaw tematyczny do zabawy.


Dla starszych dzieci, zestawy konstrukcyjno-twórcze zostały przygotowane z uwzględnieniem elementów edukacyjnych, takich jak np. znaki drogowe.


Kreatywne zestawy konstrukcyjno-twórcze Millaminis wyróżniają się posiadaniem kombinacji cech trudnych do osiągnięcia w klasycznych zestawach konstrukcyjnych wykonanych z drewna, plastiku czy metalu.
Najważniejsze cechy zestawów Millaminis:


  • 1. bezpieczna zabawa – elementy są miękkie, elastyczne , a jednocześnie odporne na dziecięce zęby

  • 2. edukacja i dydaktyka - rosną wraz z dzieckiem i rozwijają zdolności motoryczne oraz kognitywne

  • 3. interaktywność

  • 4. brak ograniczeń środowiskowych - nadaje się do domu, wody, piasku na śnieg, gdzie tylko dziecko ma ochotę się bawić

Zabawki odgrywają niezastąpioną rolę w świecie dziecka. Poprzez zabawę, dzieci zaczynają poznawać i rozumieć świat wokół siebie. Wystarczą proste zabawki takie jak klocki, które są kluczem do rozwoju dziecięcej kreatywność, myślenia i zdolności motorycznych.


Kreatywne zestawy konstrukcyjno-twórcze Millaminis są odpowiednie zarówno dla dziewcząt jak i chłopców.
Oferują one wspaniałą zabawę z elementami edukacji, a zarazem nieograniczone możliwości twórcze.
Motywy zestawu i jego składowe elementy są uniwersalne i spełnią oczekiwania każdego dziecka.


Dla najmłodszych dzieci w wieku od 1 roku do 2 lat kreatywne zestawy konstrukcyjno-twórcze millaminis oferują bezpieczną zabawę, jednocześnie wpływając na prawidłowy rozwój dziecka.
Dzięki nim maluszki uczą się rozpoznawać kształty, rozróżniać kolory, określać rozmiary. Zabawa rozwija umiejętności motoryczne dziecka oraz koordynację oko-ręka a zarazem motorykę precyzyjną.


Zestawy Millaminis są bezpieczne, miękkie, giętkie, ale także odporne na dziecięce zęby i dlatego nadaje się do najmłodszych, które zaczynają ząbkować. Kolejną zaletą jest wodoodporność, dzięki czemu zabawa z pokoju może zostać przeniesiona do kąpieli przed snem. Dodatkowym atutem w wodnych zabawach jest brak ostrych krawędzi elementów zabawki i wysoki współczynnik oporu powierzchniowego, dzięki czemu łatwo jest je uchwycić dziecku w kąpieli.


Dla starszych dzieci od 2 do 5 lat oferujemy zestawy elementów modułowych, które spełniają funkcję edukacyjną. Są to zestawy drogowe oraz zestawy torów kolejowych jak również znaki drogowe.


W przyszłych zestawach tematycznych Friends on the Move ™, dzieci poznają cały świat. Głównymi bohaterami, którzy zamieszkują świat są Friends on the Move ™ jest grupa zaprzyjaźnionych zwierząt z Afryki, które wyruszają w podróż do różnych zakątków świata, przedstawiając dzieciom najbardziej rozpoznawalne elementy i/lub symbole różnych kontynentów i krajów. Na tym etapie rozwoju, dzieci bardzo mocno angażują wyobraźnie podczas zabaw, zaś zestawy mogą stać się główną pomocą w nauczaniu przedszkolnym, w naturalny sposób rozwijając ich myślenie kognitywne oraz mowę


Kreatywne zestawy konstrukcyjne za każdym razem przedstawiają nowe miejsca, historie i opowieści towarzysząc dzieciom od najmłodszych lat rosną wraz z nimi. Dzieci również rozwijają się emocjonalnie w powiązaniu z nimi i tworzą mocną więź przywiązania do bohaterów. Jakkolwiek, nadejdzie czas, kiedy dziecko zacznie szukać innych form zabawy. Millaminis ma przygotowane wspaniałe rozwiązanie. Dla dzieci w weku 3 do 5 lat przygotowana została specjalna aplikacja na telefony i tablet, która umożliwia przeniesienie ulubionych zestawów tematycznych wraz z ulubionymi bohaterami w świat wirtualny i rozpoczęcie gry w innym wymiarze. Ta specjalna dedykowan linia wirtualnych gier edukacyjnych zostanie niedługo przedstawiona szerszej publiczności. W chwili obecnej jest w fazie pre-produkcyjnej.


Wielopoziomowe kreatywne zestawy konstrukcyjno-twórcze Millaminis mają wiele do zaoferowania tak dziewczętom jak i chłopcom. Dzięki prostym konceptualnym założeniom każdego z zestawów, tej oryginalnej serii dzieci będą mogły, zapoznać się z przygodami kierownika pociągu, ugasić pożar razem ze strażakami lub wybudować swoje własne miasto. Krok po kroku, wraz z rozwojem własnym, będą mogły rozbudowywać świat Friends on the Move o nowe drogi, linie kolejowe czy poznawać nowe zawody i miejsca. Gdyż są one niezbędne, aby przedstawić dzieciom całościowo świat bohaterów Friends on the Move, który poniekąd jest pełnym uśmiechu odbiciem świata, jaki je otacza.


Produkcja i materiały


Do produkcji zestawów Millaminis stosuje się specjalną lekką piankę, która posiada zaaprobowany certyfikat materiału bezpiecznego dla noworodków. Jego skład jest wynikiem ponad 2 lat pracy zespołu ekspertów w dziedzinie chemii, ochrony zdrowia i specjalistów pediatrii oraz neonantologii. Wysiłki te już niedługo zostaną u koronowane wydaniem patentu na w/w materiał. Ta specjalna pianka jest produkowana wyłącznie na terenie Unii Europejskiej, zaś półprodukty, oraz elementy kółek produkowane są wyłącznie w Republice Czeskiej. Zabawki wytwarzane w zakładzie pracy chronionej, a firma Millaminis dzięki temu, ma swój mały wkład w aktywację osób niepełnosprawnych.


Trwały całkowicie bezpieczny i nieszkodliwy nadruk UV oraz technologia cyfrowa nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji, podczas produkcji i jest przyjazna dla środowiska naturalnego, dzięki czemu produkt finalny spełnia w najwyższe normy higieny i bezpieczeństwa wymagane do uzyskania certyfikatu dla produktów bezpiecznych dla dzieci powyżej 1 roku.


Zabawki Millaminis są zgodne ze wszystkimi wymogami określonymi przez rygorystyczne normy Republiki Czeskiej oraz Unii Europejskiej. Posiadają następujące certyfikaty: ČSN EN 71-1:2012, ČSN EN 71-2:2012, EN 71-3:2013 oraz ČSN EN 71-9:2016.


Zabawki są ponadto badane na zawartość ftalanów (substancja używana jako plastyfikator) i formamidów (substancja używana jako plastyfikator oraz solvent) gdzie w obu przypadkach produkty Millaminis są zgodne ze wszystkimi standardami, które pozwalają na certyfikację produktu z oznaczeniem dla dzieci od 12 miesięcy.

Więcej
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów